-->
פוסטים ועמודים מה ההבדל בין השניים

פוסטים ועמודים מה ההבדל בין השניים

כאשר אתם גולשים לכם להנאתכם במרחבי הרשת הווירטואלית ניתן להניח שתתקלו באתרים שונים אשר יציעו לכם מוצרים, רעיונות ושירותים.

כל אתר כזה נבנה ביסודיות על ידי בוני אתרים מקצועיים וככל שהאתר מפורט יותר כך ניתן להבין שהושקעו בו יותר מאמצים, כסף וזמן.

בניית אתר היא עסק למקצוענים ותמיד עדיף להיעזר באנשי מקצוע במסגרת המאמצים להגיע אל האתר המושלם.

ישנם כמובן אנשים שמעדיפים לבנות את האתר שלהם בכוחות עצמם ותוך התבססות על חומרים מהרשת.

כל אתר בנוי מאלמנטים שונים אשר הם בסיסיים לקיומו. האפשרות ליצור דפים שונים באתרי וורדפרס היא חשובה ונותנת מענה לכל סוג של אתר שיעסוק בכל תחום, אם זה מכירת מוצר כלשהוא, העברת מסרים ורעיונות או שירות כלשהו.

מהו עמוד באתר באינטרנט

עמודים באינטרנט הם למעשה החדרים הכלליים אשר מקבלים את פני הגולש באתר.

הם מחזיקים באינפורמציה העיקרית ואמורים להיות תמיד אקטואליים. לדוגמא עמוד האודות של האתר יכיל את כל המידע אודות העסק וברב המקרים לא ישתנה ויישאר כמו שהוא במשך זמן רב.

רק אם יחול שינוי בנסיבות או בשירותים השונים שהעסק מציע אז ניתן יהיה לשנות את המידע שנמצא בעמוד זה.

ברב המקרים המידע אשר מוצג בעמודי האתר השונים לא ניתן לשינוי על ידי הגולשים, אך בעלי האתר יכולים להחליט אם הם מאפשרים הוספת תגובות בעמוד במקרה הצורך. מידע אחר אשר מופיע במעבה העודים מתבטא בפוסטים אשר עליהם נדבר בפסקה הבאה.

מהו פוסט באתר אינטרנט

הפוסטים בניגוד לעמודים הם פחות סטטיים, והמידע אשר מוצג בהם עשוי להפוך לבלתי רלוונטי תוך זמן קצר. מדובר בעצם במה שיוצר את רב התנועה באתר.

בעלי האתר יכולים להחליט אם הם מעוניינים להתיר לגולשים להשאיר תגובות לפוסטים שהם מפרסמים, או להשאיר את הפוסטים סגורים. אחת האפשרויות החשובות מאפשרות לגולשים לשתף פוסטים ברשתות החברתיות השונות כמו פיסבוק, אינסטגרם ועוד.

שיתוף של פוסט עשוי להביא לתנועה חיובית באתר ובכך גם ליצירת לידים אשר יגרמו לעליה המכירות. חשוב להבין שפוסט יכול להיות כמה שורות כתובות, מאמר ארוך ומנומק או תמונות.

כמו כן, עיצוב של פוסטים בצורה הנכונה יכול להפוך את האתר שלכם למוצלח במיוחד ולמשוך אליו גולשים רבים שייהנו וישתפו את התכנים שמופיעים בו.

סוגי עמודים באתרי אינטרנט

עמוד הוא בדרך כלל סטטי אך ישנם מקרים בהם הוא משתנה. זה קורה למשל כאשר מדובר בעמוד של בלוג. בבלוג המצב הוא שכל פעם שמוסיפים לו פוסט הוא משתנה.

הפוסטים אשר מפורסמים בעמודים מכילים בדרך כלל גם את שם מחבר הפוסט ואת התאריך שבו הוא נוצר. עובדה זו מקלה מאוד על החיפוש ברשת ונותנת אינדיקציה מדויקת לגבי המידע אשר מפורסם בפוסט.

התגובות אשר מובאות בכל פוסט הן מנוע מצוין אשר מביא לתנועה ומשמש את מנועי החיפוש.

כל תגובה שנרשמת משנה את המצב ואת זאת עלינו להבין ולפעול בהתאם. ניתן לייצר כמות עמודים בלתי מוגבלת באתר, אך ברב המקרים יהיה מדובר בין כמה עמודים לעשרות עמודים.

הכול בהתאם למוצר או השירות שאנו רוצים לפרסם. ישנם כמובן גם תתי עמודים שמוליכים את הגולש בדיוק אל המקום הנכון. כדאי להשתמש בשירותיהם של אנשים שמבינים בנושא כך האתר שלכם יהיה מובן וברור, והגולשים ירצו להישאר בו.

ניהול האתר

תמיד כדאי להיות מעורים במה שמתרחש באתר. ניתן להגדיר אותו כך שתקבלו התראה על כל פוסט או תגובה שמפורסמת.

אפשר גם להעסיק אנשים נוספים שיסייעו לכם לתפעל את האתר באופן רציף.

בכל מקרה, רצוי לשמור על קשר טוב עם הגולשים ולא להשאיר אותם ללא מענה למשך זמן רב מדי. הגולש ינווט את דרכו באתר על ידי שימוש בתגיות. כל תג שאנו מוסיפים הוא בעצם נתיב נוסף שמדייק את מסלול של הגולש.

המערכת של וורדפרס אינה מאפשרת שכפול של פוסט או עמוד בלי תוסף חיצוני.

הסיבה לכך היא שזה לא ממש נחוץ לרוב מנהלי האתרים. אפשרות זו יכולה לעזור רק בעמודים אשר בנו או עיצבו את התוכן שלהם בערת בונה תוכן או באמצעות קודים מקוצרים.

בדרך זו קל יותר לשכפלם מאשר להתחיל לבנות אותם מחדש.

התקנה של התוסף תאפשר לכם לבצע את הפעולה על ידי הוספה של שתי פעולות נוספות בשורת הפוסטים.

אפשרות נוספת היא שיחזור של פוסטים עד 30 גרסאות לאחור.

 

עיצוב האתר – עמודים ופוסטים

כאשר אנו מדברים על העיצוב של האתר והעמודים שלו לא מדובר רק על הויז'ואל. העיצוב יכלול גם את התכנון, הטכנולוגיה ועיצוב הממשק. בנוסף מדובר גם על סרגל הניווט והכלים השונים.

האתר השלם מורכב מעשרות דפים שביניהם קשר והם תוכננו על גבי דפדפן שמבין שפת תגיות. מומלץ לפנות ולקבל מידע נוסף בנושא בנית אתרי אינטרנט ואחזקתם. בנוסף כדאי ללמוד על הנושא באופן פרטי ברשת.

יש מי שעוזר לכם לבנות אתר וורדפרס

קבוצת אסטרטג מציעה לכם מערכת וובינג המותאמת לוורדפרס, כך שתוכלו לעצב עמודים ופוסטים מיוחדים אשר ימשכו את רוב הגולשים לאתר שלכם.

מערכת וובינג מציעה לכם כלים איכותיים שבאמצעותם תוכלו לתכנת ולעצב את אתר העסק.

Live Help Call Now Button דילוג לתוכן