-->
איך בונים אתר וורדפרס

איך בונים אתר וורדפרס

כולנו יודעים היום שאי אפשר להסתדר ללא אתר אינטרנט מעוצב ומסודר.

בין אם יש לכם דוכן סושי בקניון גדול, ובין אם פתחתם מאפייה, חשוב שיהיה לכם אתר שיפרסם את השירותים והמוצרים שאתם מציעים.

אתר טוב ואיכותי יביא לכם לקוחות רבים יותר, ויאפשר לגולשים לבצע פעולות שונות כמו הזמנת מוצרים ודברי מזון או יצירת קשר עם הנציג שלכם.

וורדפרסמדוע דווקא וורדפרס

היום קיימות פלטפורמות שונות אשר מאפשרות לכם לבנות אתר אינטרנט תדמיתי. אחת הפלטפורמות הנפוצות יותר היא וורדפרס.

מי שעוסק בתחום של בניית אתרים, ממליץ על אתר וורדפרס מכמה סיבות. ראשית, מדובר במערכת ניהול תוכן נוחה ומהירה אשר ידידותית לכל משתמש, כן גם כזה שאין לו רקע בתחום המחשבים.

אז גם אם יש לכם אתר קטן ואתם מנהלי התוכן, תוכלו להסתדר עם וורדפרס ללא בעיות.

זאת ועוד, אם אתם משתמשים בוורדפרס יש לכם סיכוי טוב יותר להגיע למקום הראשון בגוגל, מכיוון שהמערכת כוללת תוספים אשר מאפשרים לכם לבצע קידום אורגני איכותי.

וזה עוד לא הכול – עם וורדפרס אפשר לעשות כל דבר, כמעט, ולשדרג את האתר מבחינת נראות ועיצוב.

אז איך בונים את האתר

כדי לבנות אתר וורדפרס ייחודי, יש צורך לעקוב אחר כמה שלבים. כמו כל דבר בחיים, החל מכתיבת עבודת סמינר וכלה בעיצוב בתים, יש צורך להתחיל בתכנון האתר. חשוב להגדיר מה תהיה מטרת האתר שלכם, מיהו קהל היעד, אילו מוצרים תרצו לפרסם באתר ובאילו מבעים תרצו להשתמש כדי לעצב אותו.

רק כאשר יש לכם תוכנית עבודה ברורה, תוכלו להמשיך לשלב השני.

בחירת תבנית וורדפרס וובינג עיצוב תבניות וורדפרס

בחירת תבנית וורדפרס וובינג
בחירת תבנית וורדפרס וובינג

בחרו את התבנית

השלב השני בבניית האתר הוא בחירת תבנית וורדפרס שעמה תרצו לעבוד.

מערכת וורדפרס מציעה לכם תבנית מוכנה מראש אשר תורמת לנראות האתר, ועמה אתם יכולים לעבוד בקלות.

כאשר אתם בוחרים את התבנית, יש צורך לשים לב לכמה דברים:

• וורדפרס מוציאה עדכונים חדשים בכל עת. חשוב לשים לב לתאריך שבו היא נוצרה כדי לוודא שהיא תואמת לגרסת הוורדפרס שברשותכם.

• מומלץ לוודא כי התבנית רספונסיבית לנייד. כך תוכלו לאפשר לגולשים להיכנס לאתר שלכם גם דרך הטלפונים הסלולריים שברשותם.

• מותאמת לדפדפנים – התבנית צריכה לתמוך בדפדפנים המצויים בשימוש נפוץ כמו פיירפוקס או כרום.

• האם התבנית מתאימה לשפה העברית – סביר להניח שאתם מעוניינים לפנות לקהל הגולשים העברי, כאשר אתם נמצאים בתחילת דרככם העסקית. אם כך, חשוב לוודא כי התבנית תומכת בשפה העברית ומכילה קבצים כמו pot. או po. אשר תומכים בתבניות מתורגמות.

עוברים על ההגדרות

הגדרות כלליות בוורדפרס - וובינג

חשוב להכיר את ההגדרות הבסיסיות של מערכת וורדפרס. לדוגמה, אתר וורדפרס סטנדרטי כולל כותרת ותיאור. הכותרת היא למעשה שם האתר שלכם, אך היא אינה שם הדומיין. תוכלו לשנות את שם הכותרת בהתאם צורך.

התיאור מאפשר לכם לכתוב משפט קצר וקולע המאפיין את האתר שלכם. נוסף על כך, בעמוד הבית חשוב לעבור על ההגדרות במטרה לקבוע את סוג התצוגה של האתר. ולבסוף, יש לקבוע את סוג קישור ה-URL שיהיה באתרכם ו"לשחק" מעט עם אפשרויות העיצוב השונות, רגע לפני שאתם מחליטים מהי האפשרות המתאימה ביותר עבורכם.

בניית אתר וורדפרס בהתאמה אישית

במערכת וורדפרס קיים אזור התאמה אישית המאפשר לכם לעצב את האתר כרצונכם. ניתן לבחור את תמונת הלוגו כך שתתנוסס בגאון באתר או את צבע הרקע לתמונה או לתכנים המפורסמים. כמו כן, קיימת אפשרות לקבוע מה יהיה גובה ה-Header, מהו גופן הטקסט הרצוי, הצבע של ה-Footer וכדומה.

יוצרים עמוד

עמוד חדש בוורדפרס - וובינגאחד המאפיינים החשובים ביותר בכל אתר וורדפרס הוא יצירת העמודים. העמודים הם אלה שמספקים את המידע הרלוונטי ללקוחות ומאפשרים להם להתפעל מתמונת המוצר שלכם או לבצע תשלומים באתר.

כדי ליצור עמוד, יש צורך להיכנס לממשק הניהול וללחוץ על כפתור "חדש". בממשק תהיה לכם אפשרות ליצור כותרת ראשית שהיא למעשה כותרת H1 אשר תיכלל בכתובת של האתר.

לאחר מכן, תוכלו להכניס את התוכן שכתבתם אל תוך תבנית התוכן ולבחור את הקטגוריה שאליו ישתייך העמוד. בסיום התהליך יש לעדכן ושלמור את העמוד. נוסף על כך, באזור ההתאמה האישית ניתן לבחור את פריסת העמוד, בהתאם לצורך.

מנהלים את התפריטים

תפריטים בוורדפרס - וובינגאתם יכולים לשלוט בתפריטים שלכם בעמוד הוורדפרס ולנהל אותם כרצונכם. במקרה זה, כל שעליכם לעשות הוא לגשת אל תפריט העיצוב, ולבחור ב"תפריטים".

ניתן ליצור תפריט חדש או להשתמש בתפריט מובנה ולבחור את העמוד שאתם רוצים להוסיף לתפריט הספציפי. בסיום התהליך, יש ללחוץ על "להוסיף לתפריט".

בונים אתר עם חברה מקצועית

רוצים לפתח את העסק שלם בראש שקט ולבנות אתר תדמיתי בקלות? קבוצת אסטרטג עוסקת בבנייה ושיווק של אתרים, והיא מציעה לכם את מערכת וובינג, אשר מבוססת על מערכת וורדפרס.

החברה מציעה עבורכם מגוון רחב של שירותים איכותיים הכוללים פתרונות סליקה מתקדמים לחברות, פרסום בגוגל, פרסום ברשתות חברתיות, בניית אתרים, התקנת מערכת משוכללת לשליחת הודעות לטלפונים הסלולריים ועוד.

Live Help Call Now Button דילוג לתוכן