-->

אחסון אתרים בארץ או בחו"ל

האם לבחור באחסון אתרים בארץ או בחו"ל? במאמר זה נפרט לכם את התשובה לשאלה.

היום הכל קורה באינטרנט וכולנו מקושרים אחד לשני, כל הזמן ובכל מקום. הפרמטר הגיאוגרפי איבד את חשיבותו מבחינת ספק האינטרנט שלכם, וזאת כיוון שניתן לקבל תמיכה ועזרה באמצעות המייל ואפילו בטלפון כמעט בכל שעות היממה. הכל עובד בקצב מהיר, הנתונים מועברים במהירות בלתי נתפשת ולכן לא משנה מה הוא המיקום הגיאוגרפי של חברת אחסון האתרים.

אתרי אינטרנט הם תעודת הזהות שלכם בזירה האינטרנטית וכולם כבר מודעים כיום לחשיבות ולכוח השיווקי והאופרטיבי של מדיום זה האדיר.

בעלי אתרים רבים לא יודעים אילו שרתים עדיפים לאחסון. האם כדאי הם לאחסן את האתר בשרתים בישראל או בשרתים בחו"ל על ידי רכישת חבילת אחסון אתרים.

איך מתקינים אבטחה לאתר

אם כן, חשוב לדעת מהם ההבדלים בין שתי האפשרויות הללו. אחסון אתרים בארץ שונה בכמה בחינות מאחסון בחו"ל. נציג בפניכם בהמשך המאמר את ההבדלים המשמעותיים ביותר בין אחסון אתרים בארץ לבין שירותי אחסון (( Hosting, כך תוכלו לקבל החלטה מושכלת.

3 נקודות להשוואה בין אחסון אתרים ישראליים בשרתים בארץ לעומת שרתים בחו"ל

 • ישנם מספר פרמטרים חשובים שצריך להתייחס אליהם כאשר בודקים מה עדיף, אחסון אתרים בארץ או בחו"ל.:
  איכות ועלות – ישנם הבדלים זניחים במחירים וכן באיכות חבילות האחסון המוצעות בארץ לעומת חו"ל. ועל כן משום שאיכות האחסון בשרתים ישראליים הוא איכותי ויותר ועדיף בשורה התחתונה כפי שתבינו בהמשך, לפרמטר העלות אין כמעט חשיבות.
  אם תחשבו את המשמעויות הנובעות מגודלו של השוק הקיים וכן את היתרונות כגון האיכות והטיב של אחסון אתרים בארץ, תמצאו שההבדל במחיר בין שתי האפשרויות הוא זניח ביותר. בנוסף לכך חברות אחסון בחוץ לארץ כביכול נותנות יותר ללקוחותיהם באותו המחיר, אך מילת המפתח כאן היא 'כיבכול' שכן בדרך כלל האקסטרה שניתן הוא לא שימושי אז מדובר בהטבות לא באמת רלוונטיות. מנגד, חברות לאחסון אתרים בחו"ל מעמיסות על השרתים שלהן אתרים רבים בגלל התחרות הרבה שיש בתחום, וזו סיבה נוספת לכך שאחסון שרתים בארץ יביא לביצועים טובים בהרבה, והוא ללא ספק עדיף מבין שתי האפשרויות.
 • חבילות לאחסון אתר בחו"ל יציעו לרוב שטח דיסק גדול ותעבורה רבה, יותר מאשר יציעו לכם בארץ, אבל גם פה יש קאצ', כי אף אחד לא באמת צריך שטח דיסק כזה וכן באתרים ישראליים הטראפיק נמוך בהרבה מאתרים בחו"ל, כך שלא ניתן כלל להשיג טראפיק רב עד כדי כך. מה ששוב הופך את העניין ללא רלוונטי.
 • מהירות הגישה אל האתר – המצב האידיאלי הוא שאתרים יאוחסנו בקרבה גיאוגרפית לגולשים הרלוונטיים להם. הסיבה לכך היא כי אתר הפונה לגולשים ממדינה מסוימת טען מהר יותר באופן משמעותי אם השרת עליו הוא מאוחסן נמצא באותה מדינה. לכן אתרים ישראליים המאוחסנים בשרתים בישראל יתנו מענה מהיר יותר לגולשים מהארץ, לעומת מצב בו אתר ישראלי הפונה לישראלים יהיה מאוחסן בשרתים בחו"ל.
  בפועל כשגולש ישראלי ירשום כתובת URL של אתר ישראלי המאוחסן בשרת בארץ, הוא יגיע את האתר הרבה יותר מהר מאשר אם אותו אתר מאוחסן בשרת במדינה זרה. גם לאופי וסוג האתר יש השפעה על הדירוג שלו ועל מהירות הגישה אליו והטעינה שלו. אתרים שהם עמוסים יותר וכוללים קבצים כבדים כמו קבצי וידאו למשל, או במידה ומדובר באתר חנות עם הרבה מאוד תמונות ואלמנטים, הדבר ישפיע מאוד על מהירות הגישה אל האתר ומהירות הטעינה שלו. כאן גוברת חשיבות המיקום הגיאוגרפי של השרת עליו האתר מאוחסן, שכן חווית הגלישה עשויה להיפגם אם גולש ינסה להיכנס אל האתר שמאוחסן על שרת במדינה אחרת או שקו התקשורת אינו מהיר.

אחסון אתרים בארץ או בחו"ל – המשמעויות מבחינת תמיכה, Help Desk וקידום

 • אם תבחרו לאחסן את האתר
  איך מתקינים אבטחה לאתר
  בסיס נתונים
  שלכם בחו"ל תצטרכו לשלוט בשפה האנגלית, משום שאם תיתקלו בבעיה כלשהיא או תהיה לכם שאלה מסוימת, תהיו חייבים להציג את הבעיה בפני שירות התמיכה של חברת האחסון ולהבין את תשובתם. כמובן שההתנהלות מול התמיכה הניתנת לאתרים היושבים על שרתים ישראלים היא בעברית.
 • מוקד התמיכה של חברות האחסון עובד בזמן שעות הפעילות של המשרד. במקרה זה יש יתרון ניכר לחברות ישראליות שהשעות בהן מוקד התמיכה שלהם פעיל הוא נוח ומותאם לטיים זון שלכם. בעיות באתר האינטרנט עלולות לקרות בכל שעה ולא תמיד התמיכה של חברת אחסון בחו"ל עובד 24 שעות ביממה . דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא שיש הבדלים בהתנהלות בין ישראלים לנציגי התמיכה בחו"ל ופעמים רבות טיפול בתקלות הופך לבעייתי יותר בשל הפערים הללו. לא תמיד תמצאו שיש לכם עם מי לדבר, וכל תהליך הפנייה שלכם והטיפול בה, החל מהסבר הבעיה ועד השגת הפתרון יכול להתארך סתם.
 • הקשר בין אחסון האתר וקידומו במנועי חיפוש – נושא קידום אתרים במנועי החיפוש הוא פרמטר אקוטי והכרחי בשיווק כל אתר. גוגל למשל, קובע את דירוג הופעת תוצאות החיפוש גם לפי המדינה בו נמצא השרת עליו מאוחסן האתר. מה שזה אומר בפועל, הוא שגוגל ישראל ייתן עדיפות לאתרים שמאוחסנים בשרתים בישראל. ואתרים שיושבים על שרתים בארץ יקבלו עדיפות על פני אתרים שיושבים על שרתים בחוץ לארץ, כי עבור גוגל הם רלוונטיים, זמינים ונגישים יותר עבור הגולשים.
Live Help Call Now Button דילוג לתוכן