-->
3 מאגרי תמונות מומלצים בחינם

3 מאגרי תמונות מומלצים בחינם

אף על פי שספר לא אמורים לשפוט על פי כריכתו ואנחנו לא אמורים להסתכל בקנקן אלא במה שיש בו, המציאות מראה שזה עדיין רחוק מלהיות נכון, לפחות ממבט ראשון וחטוף. מערכות גופנו מתוכננות עוד מימי קדם לקלוט מידע שמושך את העין בזריזות ולהגיב אליו במהירות כדי להימנע מפני סכנות האורבות בדרך.

ובדיוק בשל כך, אנו מגיבים ונמשכים יותר לגירויים ייחודיים, יצירתיים המושכים את העין. גם אם השונה והלא שגרתי נחווה בעינינו כמוזר ופחות טוב, אנו עדיין נתמקד בו בתחילה. ובדיוק בשל כך, כאן טמון הסוד לחשיפה מוצלחת – חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה.

תמונה אחת שווה אלף מילים
תמונה אחת שווה אלף מילים

תמונה אחת שווה אלף מילים

גם כתבי התוכן, המונעים מתוך תשוקה לאמנויות המילים, ייאלצו להסכים עם חבריהם המעצבים הגרפיים – ההבדל בין כתבה או טקסט מוצלחים הם לא רק אוסף המילים הנשזרות יחדיו בהצלחה לכדי אמנות מרגשת, אלא גם הנגיעות העיצוביות הקטנות.

למעשה, מחקרים הוכיחו ששימוש בתוכן וויזואלי הינו הכרחי לקידום תכנים. בייחוד ברשתות חברתיות, שבהן גולשים מלכתחילה מעדיפים לצרוך תוכן קצר, הגולש הממוצע יתעכב יותר על פני תמונה מוצלחת והיא זו שתמשוך אותו לקרוא את כותרת הטקסט ולהיכנס ללינק.

בואו נדבר על זכויות היוצרים
ולכן, אם אתם נזקקים לתמונה מוצלחת כיוצרים, מעצבים, כתבים, מקדמים או משווקים, לפני שנפנה אתכם למאגרי התמונות, חשוב שנעשה סדר בבלגן.

אף על פי שנראה שמדובר בתחום פרוץ ולא תמיד שמים על כך מספיק את הדעת, יש לדבר על זכויות היוצרים. מרבית התמונות המופיעות בגוגל הן בעלות זכויות יוצרים שמורות אלא אם נאמר אחרת.

ולכן, הבחירה להשתמש בתמונות המוגנות בזכויות יוצרים מהווה הפרת חוק ועשויה לגרור תביעות משפטיות ותסבוכות כלכליות. סוגים נוספים של רישיונות שימוש הם תמונות המוגדרות Creative Commons.

מאגרי התמונות הללו מאפשרים להשתמש בתמונות למגוון מטרות, אך ישנה חובה לתת את הקרדיט ליוצר המקורי של התמונה.
תמונות המוגדרות תחת רישיון CCO הן התמונות הבטוחות ביותר לשימוש.

למעשה, הן מותרות לכל שימוש מסחרי ועריכה מבלי הצורך לתת קרדיט. שימו לב, חשוב מאוד לוודא שהתמונות אכן מופיעות ברישיון זה. מומלץ לעיין בקפידה ברישיון מאגר התמונות לפני השימוש בו ליתר ביטחון.

מאגרי התמונות
מאגרי התמונות

מאגרי התמונות

קיימים אתרים רבים המספקים מאגר תמונות חינמי או מאגרי תמונות ברישיון Creative commons לשימוש בחינם. יחד עם זאת, רובם עשויים לספק מאגר דל, מצומצם ונדוש.

פוסטים ועמודים עם תמונות מדהימות יכולות לשמש ככלי חזק למשיכת לקוחות פוטנציאליים.

הנה כמה מאגרים מומלצים לשימוש –

1. GRATISOGRAPHY

מדובר במאגר תמונות יפהפיות, איכותיות ויצירתיות ובטוחות לשימוש שכן הן חפות מזכויות יוצרים. הרגישו בטוחים לשוטט באתר ולהידהם לא רק ממאגרי התמונות הרבים אלא ממאגרי הכישרון הרבים.

במאגר ישנן קטגוריות חיפוש פופולאריות – חיות, נופי טבע, אנשים, אובייקטים, אורבני ועוד.

2. Pixabay

מעל מיליון תמונות, וקטורים, אנימציות ועיצובים שונים ממתינים לכם במאגר התמונות המוצלח הזה. מדובר בתמונות איכויות להפליא ובטוחות לשימוש שכן יש אישור להשתמש בהן גם למטרות מסחריות.

יחד עם זאת, חשוב מאוד לקרוא את התקנון ולהתעדכן כיצד ניתן להשתמש בתמונות באופן בטיחותי ונכון.

למשל, חל איסור להשתמש באופן מסחרי בתמונות בהן מופיעה דמותו של אדם וניתנת לזיהוי. כאשר ישנה תמונה כזו, יש צורך לבקש את הסכמתו של המצולם. מלבד זאת, האתר כולל גם פונקציות עיצוביות נוספות – PIXLR, ממשק עיצוב גרפי אונליין שיאפשר לכם לעצב בקלות כל תמונה. שתי ציפורים במכה אחת.

3. PEXELS

מאגר תמונות חינמי ובטוח לשימוש ללא רישיון תמונות. למאגר זה בדרך כלל מתקבלות רק תמונות איכותיות מאוד. מלבד זאת, האתר מספק אתגרים חודשיים למעצבים ולצלמים השונים.

לכן, באתר תוכלו למצוא יצירתיות מתפרצת ובלתי נדלית. התמונות מחולקות לקטגוריות שונות – תמונות פופולאריות, דפי מעצבים ועוד.

דרך האתר בקלות ניתן לנווט בין התמונות השונות או אפילו להעלות את התמונה המועדפת עליכם בזריזות לאחת מהרשתות החברתיות השונות.

טיפים לבחירת התמונה

נתחיל מהבייסיק – בחרו בתמונה איכותית, חדת פיקסלים ובעלת רזולוציה גבוהה שתיראה מצוין בכל מסך מכל גודל.

מלבד זאת, אם אתם בוחרים תמונה לצורך קידום המותג שלכם, חשוב מאוד לבחור בתמונה רלוונטית – הן מבחינת המוצר או הן מבחינת אווירת העסק.

מלבד הטיפים הבסיסיים ביותר, חשוב לבחור בתמונה עוצמתית שתעורר את רגשותיו של הגולש, תשפיע עליו ותחלחל.

תמונה ייחודית ועוצמתית תמשוך את עיניו ותעלה את הסיכוי שהוא יתעניין במה שיש לכם להציע או לומר לו.

Live Help Call Now Button דילוג לתוכן